پاورپوینت سيستمهاي رايج پرورشي

پاورپوینت سيستمهاي رايج پرورشي

پاورپوینت-سيستمهاي-رايج-پرورشي  پاورپوینت سيستمهاي رايج پرورشي unnamed file

دانلود پاورپوینت با موضوع پاورپوینت سيستمهاي رايج پرورشي دارای ۱۸ اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد اسلاید : ۱۸ اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:

سيستمهاي رايج پرورشي

پرورش بلدرچين عموماٌ بصورت بسته و بدون چراگاه بوده و در اين حالت پرورش مادرها در پن هاي مخصوص و پرندگان گوشتي ها در قفس انجام مي گيرد و به طور کلي مناسبترين و سودآورترين حالت جهت پرورش اين پرنده احداث مزرعه اي کامل و داراي قسمتهاي زير مي باشد:
۱- قسمت پرورش گله مادر ۲- جوجه کشي ۳- پرورش گله گوشتي ۴- کشتار و بسته بندي

سيستم فوق به شما اين امکان را مي دهد که بهترين کنترل را بر روي عوامل گوناگون موثر بر کيفيت و کميت توليد داشته باشيد و در نتيجه سودآوري بيشتر را براي پرورش دهنده تضمين گردد. جهت پرورش بلدرچين روشهاي گوناگوني وجود دارد که بنا به نوع آب و هوا، نوع مديريت و مکان اجراي پروژه مي توان به يکي از اين روشها عمل نمود. متمرکزترين حالت جهت پرورش اين پرنده استفاده از قفسهاي ويژه پرورش براي مادرها و پرندگان پرواري مي باشد. حسن اين روش در اين است که کنترل بلدرچينهاي حساس خصوصاٌ در مواقع بروز استرس و ترس راحت تر مي باشد. جهت پرورش پرندگان گوشتي مي توان از قفسهائي به ابعاد ۱۰۰ * ۴۰ سانتيمتر و ارتفاعي در حدود ۱۶ – ۱۵ سانت استفاده کرد که معمولاٌ ۱۷۰ – ۱۴۰ قطعه جوجه را در سنين يک تا دو هفتگي مي توان در چنين قفسهائي نگهداري کرد.
معمولاٌ مي توان بلدرچينها را در سنين ۴ -۳ هفتگي در    قفسهائي ۸ -۷ طبقه که بر روي هم استقرار يافته اند انتقال داد.
همچنين جهت بسترسازي مناسب، کف قفسها را در هفته اول با کاغذ يا مقواي نازک مي پوشانيم و در چند روز اول غذا را بر روي کاغذ پخش مي کنيم و سپس از طريق دانخوريهاي ويژه که در جلوي قفسها نصب شده اند جهت تغذيه استفاده مي کنيم. جهت تامين آب مورد نياز مي توان از آبخوريهاي نيپل استفاده نمود ( يا آبخوريهاي ناوداني با دهانه بسيار تنگ). پس از گذشت ۴۵ -۴۰ روز مي توان بلدرچينهاي پروار شده را به کشتارگاه انتقال داد. همچنين جهت پرورش گله مادر مي توان بخشي از جوجه هاي توليدي را که از لحاظ داشتن خصوصيات توليدي مناسبتر از بقيه به نظر مي رسند جدا و بوسيله شماره هاي ويژه اي علامت گذاري نمود، سپس در سن ۶ هفتگي پرندگان مذکور را به قفسهاي مخصوص تخمگذاري انتقال مي دهيم که اين قفسها معمولاٌ داراي ابعادي در حدود ۱۵ * ۱۵ سانتيمتر و ارتفاع ۱۵- ۱۳ سانتیمتر مي باشند.
البته هنگاميکه توليد تخم بارور مدنظر باشد مي توان از قفسهائي به ابعاد ۲۵ -۱۵ سانت براي هر ۲۰ قطعه پرنده استفاده نمود که در اين حالت پرندگان را با نسبت نر به ماده ۱ به ۳ پرورش مي دهند.
در جدول زير ميزان فضاي مورد نياز به ازا هر قطعه بلدرچين به تفکيک سن نشان داده شده است

پرورش و نیازهای پرورشی بلدرچین ها
آب و دان بایستی به میزان فراوان و کافی دردسترس جوجه های بلدرچین گذارده شود تا خوردن وآشامیدن را بیاموزند در غیر این صورت در اثرگرسنگی و تشنگی تلف می شوند.باید توجه داشت که در ۴۸ ساعت اول زندگی عدم استفاده از غذا امری نرمال بوده و در این مدت از ذخیره کیسه زرده تغذیه می کنند.در ابتدا دان که بسیار ریز آسیاب شده برروی کارتن کفی زیر پای جوجه ها پاشیده می شود وبتدریج از دان خوری هائی به ارتفاع ۱،۵ تا ۲سانتی متر و عرض ۳ تا ۵ سانتیمتر استفاده می شود.به منظور جلوگیری از اتلاف دان شبکه هائی ازجنس مفتول بر روی دان خوری ها قرار داده می شود و همین مسئله در مورد آب خوری ها هم بایستی رعایت گردد تا از غوطه ور شدن جوجه ها وخفگی انها جلوگیری شود
استفاده از کارتن کفی و یا برزنت در زیر پای جوجه ها از لغزیدن آنها و ابتلاء به عارضه در رفتگی فمور جلوگیری می کند.

دانلود فایل  پاورپوینت سيستمهاي رايج پرورشي buy
اگه دوست داشتی این مطلب رو اشتراک بده

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: niyazjoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *